Płoccy strażnicy miejscy, już od wczesnych godzin porannych czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę 25 stycznia br.
Drodzy wolontariusze pozwólcie, że przekażemy Wam kilka rad na bezpieczne kwestowanie.
Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach, takich jak:
- główne ciągi komunikacyjne miasta;
- w miejscach dobrze oświetlonych;
- w miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
- w miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.
Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.
Wolontariusze noście swój identyfikator w widocznym miejscu. Nie rozstawajcie się z puszką.
Ubierzcie się ciepło, a jeśli zamierzacie kwestować po zmroku zaopatrzcie się w elementy odblaskowe.
Miejsce naładowane telefony, żeby rodzina miała z wami cały czas kontakt.
Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachować napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących.
Wasze bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dlatego, gdyby ktoś chciał odebrać wam puszkę, nie walczcie z nim.
Szczególnie ważne jest, abyście wracając do sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, czy bliskich.
Jeżeli będziecie tego potrzebowali, zwracajcie się o pomoc do straży miejskiej - numer telefonu alarmowego 986.
Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do sztabu WOŚP!



