Kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem 32-letniego obywatela Filipin. Mężczyzna, który został skontrolowany w centrum miasta, okazał strażnikom miejskim międzynarodowe prawo jazdy. Dokument wzbudził wątpliwości funkcjonariuszy, a dalsze czynności wykazały, że był podrobiony.
Do zdarzenia doszło w środę tj. 11 marca około godz. 15.50. Kierujący nie zastosował się do znaku B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach” oraz znaku C-3 „nakaz jazdy w lewo przed znakiem” wjeżdżając w ul. Stary Rynek z ul. Jerozolimskiej i kiedy kierowca zatrzymał pojazd w zatoce parkingowej strażnicy podjęli wobec niego interwencję, Podczas legitymowania podejrzenie strażników wzbudziło prawo jazdy ponieważ dokument m.in. nie posiadał znaków specjalnych czy był niedokładnie zalaminowany. Strażnicy postanowili dokładnie zweryfikować dokument i na miejsce zdarzenia wezwano patrol policji. Funkcjonariusze KMP po sprawdzeniu dokumentu potwierdzili, że jest on podrobiony.
Filipińczyk został zatrzymany, a podejrzane prawo jazdy zabezpieczono. Za posługiwanie się fałszywym dokumentem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.



