Nietrzeźwy na hulajnodze – 36-letni płocczanin z prawie 1,5 promilami alkoholu został ujawniony przez patrol strażników miejskich na ul. Kilińskiego. Przypominamy: jazda po alkoholu, także na hulajnodze elektrycznej, to poważne zagrożenie i wysoki mandat.
We wtorek, tj. 17 marca br. około godz. 19:45 kierujący hulajnogą elektryczną nie zastosował się do obowiązujących przepisów w ruchu drogowym i prawie zderzył się z radiowozem Straży Miejskiej. Po zatrzymaniu pojazdu służbowego i podejściu do mężczyzny, funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Na miejsce wezwano patrol policji. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierującego hulajnogą prawie 1,5 promila alkoholu. Policjanci wystawili 36-latkowi mandat karny w kwocie 2500 zł.
Apel !
Pamiętajmy, że nietrzeźwość wyklucza bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym – bez względu na to, czy poruszamy się samochodem, rowerem czy hulajnogą elektryczną. Alkohol spowalnia czas reakcji, obniża koncentrację i znacznie zwiększa ryzyko wypadku.
Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek. Nie wsiadajmy na żaden pojazd po alkoholu – to zagrożenie nie tylko dla nas samych, ale i dla innych użytkowników drogi.



