Adres:ul. Otolińska 10, 09-402 Płock 

Telefon:tel.: 24 366 03 10 | fax.: 24 366 03 16 

Email:sekretariat@strazmiejska.plock.eu 

Interwencja w związku z naruszeniem przepisów o spożywaniu alkoholu

Wraz ze wzrostem temperatur odnotowujemy zwiększającą się liczbę interwencji związanych z alkoholem. Powodem interwencji strażników jest nie tylko spożywanie alkoholu, ale również niewłaściwe zachowanie osób będących pod jego wpływem. Coraz częściej to sami mieszkańcy zgłaszają, że są świadkami spożywania alkoholu.  


Wczoraj, 22.04,26 r., około godziny 18.50  mieszkaniec bloku przy ul. Topolowej poprosił dyżurnego o interwencje w stosunku do pięciu mężczyzn spożywających alkohol na parkingu przed blokiem. Zgłaszający obawiał się, że  późniejsze zachowanie tych mężczyzn po spożyciu  nadmiernej ilości złotego trunku może doprowadzić do  dewastacji mienia w tym zaparkowanych tam aut, czy samej klatki schodowej. Obawiał się, też że dojdzie do zaśmiecania miejsca publicznego oraz że  będzie musiał słuchać przez otwarte okno wulgarnego słownictwa. 


Dyżurny na miejscu zdarzenia  wysłał dwa patrole, bo z opisu sytuacji zgłaszającego wynikało, iż młodzi ludzie mogą być  już agresywni ponieważ, ktoś podobno zwracał im uwagę, że spożywają alkohol w miejscu publicznym. Niestety nie zniechęciło, ich to do zaprzestania nielegalnego zachowania. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zastali grupkę młodych mężczyzn, którzy  nie byli zadowoleni z interwencji strażników. Nawet na początku wydawać się mogło, że interwencja może zakończyć się użyciem środków przymusu bezpośredniego.  


W momencie  poinformowania, ich,  ile  i jakiego rodzaju popełniają wykroczenia i jakie grożą za to mandaty karne. Sami   doszli do wniosku, że faktycznie zachowują się nie odpowiednio do danej sytuacji. Przeprosili za swoje zachowanie.  


Dlatego, też wczorajsza interwencja zakończyła się wypisaniem jednego mandatu karnego i zastosowaniem czterech  pouczeń.  


Przypominamy, że spożywanie alkoholu w miejscu publicznym to wykroczenie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kto spożywa napoje alkoholowe wbrew zakazom podlega karze grzywny. Strażnik miejski może wystawić mandat w wysokości 100 zł, powołując się na ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. 

  

 


 
 
Używamy plików cookies

Nasza strona internetowa korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia podczas przeglądania oraz umożliwić nam analizę ruchu i personalizację treści. Pliki cookies są wykorzystywane zarówno do celów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania witryny, jak i do celów analitycznych oraz marketingowych. Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub zmienić ustawienia dotyczące cookies, zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności. 

Więcej informacji