Rowerzysta, jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, ma swoje prawa ale również obowiązki. Nie każdy jednak pamięta o tym, że wsiadając na rower pod wpływem alkoholu narusza obowiązujące przepisy.
O tym, że przejażdżka na rowerze "na podwójnym gazie" jest bardzo kosztowna przekonało się wczoraj tj. 23.04.26 r. dwóch młodych rowerzystów. Na ulicy Kazimierza Wielkiego około godz. 21.20 strażnicy miejscy zauważyli dwóch mężczyzn jadących rowerami. Ich uwagę przykuł sposób jazdy, poruszali się tzw. slalomem, który wskazywał na to, że mogą być pod działaniem alkoholu.
Intuicja nie zawiodła funkcjonariuszy. Od razu po zatrzymaniu strażnicy wyczuli od nich silną woń alkoholu. Dlatego, na miejsce zdarzenia wezwano patrol policji.
Badanie alkomatem u 23 latka, wykazało 1,7 promila, a u 22 latka 2,0 promila w wydychanym powietrzu.
"Spotkanie" z mundurowymi obydwaj kontrolowani panowie skończyli mandatami karnym w wysokości po 2500 złotych oraz przypomnieniem, że nietrzeźwy rowerzysta stanowi ogromne zagrożenie na drodze, nie tylko dla samego siebie, ale przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego.
Po raz kolejny apelujemy i przypominamy, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka, prowadzi do utraty zdolność koncentracji i poczucia rzeczywistości. Powoduje wydłużenie zdolności oceny sytuacji i czasu reakcji. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Apelujemy o zdrowy rozsądek



