patrole rowerowe Straży Miejskiej

W zależności od pogody planowane będą do służby patrole rowerowe Straży Miejskiej. Pierwsze, takie patrole pełniły już służbę w sobotę i poniedziałek. Będzie szybko, skutecznie  i ekologicznie.

Patrole rowerowe będą podejmować interwencje i dbać o spokój i porządek na terenie całego miasta. Bowiem nie tylko patrole piesze, służba z wykorzystaniem radiowozów, ale również strażnicy miejscy na rowerach podejmować będą interwencje.  

Strażnicy miejscy na rowerach pojawiać się będą na uliczkach osiedlowych, Bulwarach nad Wisłą, nad Zalewem Sobótka, terenach gromadzenia się dzieci i młodzieży, wszędzie tam, gdzie jest wąsko, gdzie trudno dojechać radiowozem, gdzie jest dalej i trzeba wysłać inny rodzaj patrolu niż pieszy.

Mundurowi nie tylko oddziałują prewencyjnie swoją obecnością, podejmują również liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy. Chodzi o te najbardziej dokuczliwe dla mieszkańców, czyli spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, nie zachowanie należytych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt, zaśmiecanie oraz zakłócanie ładu i porządku publicznego.

 

Rowery przeszły wcześniej przegląd techniczny, dokupiono dodatkowe wyposażenie.

Nie ulega wątpliwości, że te „ekologiczne” jednośladowe załogi  mają przewagę nad patrolami pieszymi oraz samochodowymi. W ten sposób strażnicy wykonują czynności służbowe, dbając jednocześnie o własną kondycję. Łącząc przyjemne z pożytecznym.

 

Rowery są cichym środkiem transportu, który zapewnia funkcjonariuszom skrytość podczas patrolu, a tym samym możliwość łatwej obserwacji danych terenów.

 

Każdy z sześciu posiadanych przez Straż Miejską rowerów jest specjalnie oznakowany.
Strażnicy na jednośladach wyposażeni są „we wszystkie rzeczy niezbędne do podejmowania interwencji”, od środków łączności po środki bezpośredniego przymusu.

Do roweru strażnicy mają, także przyczepiony zestaw do udzielania pomocy przedmedycznej.

 

Bardzo ważne w ich służbie jest oddziaływanie prewencyjne i podejmowane działania profilaktyczne szczególnie wobec najmłodszych rowerzystów.

 

 

 

 

 

 


 

 

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right5.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
logo BIP.png