monitoring patrzy ( 19.02.19 r. )

Czujne oko operatora monitoringu miejskiego wypatrzyło wczoraj poszukiwanego przez Policję  od kilku dni  młodego  mężczyznę. Chłopak był bardzo zaskoczony, kiedy zatrzymany został na ul. Tumskiej przez mundurowych.

 

Dzięki przekazanemu dokładnemu  rysopisowi  poszukiwanego od kilku dni operatorzy monitoringu miejskiego próbowali wypatrzeć w tłumie mężczyznę. I wczoraj to się udało. Poszukiwany wypatrzony został najpierw na ul. Sienkiewicza, o czym  natychmiast powiadomiony został dyżurny Policji. Następnie  kamery monitoringu prowadziły obserwację, każdego jego ruchu. Pozwoliło to na szybkie i  sprawne jego zatrzymanie. Chłopak, był zaskoczony, nie stawiał oporu.

 

Zaskoczony był, też 20-letni płocczanin ujęty w czwartkową  noc na ul. Grodzkiej  przez patrol Straży Miejskiej. Monitoring miejski zarejestrował, jak młodzieniec ćwiczył karate i boks na drzewku posadzonym w donicy i ustawionym przy jednym z lokali.  Chłopak chyba myślał, że  jak założy kominiarkę to nikt go nie rozpozna. Dzięki obserwacji miejsca zdarzenia przez operatora monitoringu, pozwoliło to na dokładne podanie strażnikom  rysopisu sprawcy a jego zachowanie zostało nagrane w celach dowodowych do prowadzenia dalszych czynności w tej sprawie.

 

W obydwu przypadkach operator monitoringu miejskiego  zawsze wspomagał  działania  mundurowych podczas wykonywania przez nich czynności przy danym zdarzeniu dostarczając im aktualnych informacji o rozwoju sytuacji.

 

 

 

 

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right5.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
right11.gif