zatrzymano złodziei ( 08.03.19 r. )

Wczoraj o godz. 11.30 do strażnika miejskiego prowadzącego obchód zewnętrzny budynku Dworca PKP podszedł mężczyzna, wskazując mu kobietę, która według niego dokonała kradzieży w jednym z pobliskich sklepów. Kobiecie  w procederze kradzieży pomagał mężczyzna.  

 

Po uzyskaniu informacji strażnik od razu rozpoczął obserwację auta, do którego kobieta co najmniej dwa razy przyniosła, jakieś rzeczy. Za każdym razem otwierała bagażnik pojazdu za kierownicą, którego siedział mężczyzna i wkładała je do czarnego plecaka.  W pewnym momencie mężczyzna zorientował się, ze jest obserwowany i próbował odjechać. Wtedy podszedł do niego strażnik i  poprosił o wyłączenie silnika i okazanie dokumentów. Na prośbę funkcjonariusza mężczyzna otworzył bagażnik w którym znajdowały się m.in. ręczniki, świeczniki czy  różnego rodzaju ozdoby do domu.

 

Na miejsce zdarzenia wezwano patrol Policji. Od razu udało  się funkcjonariuszom  ustalić,  że towar pochodzi z kradzieży z kilku pobliskich sklepów. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie Policja.

 

Na pochwałę zasługuje postawa mężczyzny, który od razu poinformował funkcjonariusza Straży miejskiej o zaobserwowanej sytuacji.  Obywatelska postawa pozwoliła zatrzymać złodziei i odzyskać skradziony towar.

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right5.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
right11.gif