pijani rodzice opiekowali się 9 miesięcznym dzieckiem

 

Strażnicy miejscy interweniowali  w stosunku do małżeństwa spożywającego alkohol na ławce przed blokiem, opiekując się jednocześnie swoją
9 miesięczną córką.  

Wczoraj o godz. 11.30 do dyżurnego straży miejskiej  zadzwoniła płocczanka, która zauważyła, iż przed jednym z bloków przy ul. Obrońców Westerplatte na ławce  siedzi prawdopodobnie małżeństwo, które spożywa alkohol nie tylko
w miejscu publicznym, ale co szokujące robi to w obecności dziecka, które siedzi obok nich w wózku.  Podczas rozmowy z dyżurnym, kobieta dodała, że właśnie mężczyzna, jako to określiła „doniósł” kolejne piwa.  

 

Patrol, który przyjechał na miejsce interwencji zauważył we wskazanym miejscu małżeństwo z dzieckiem. Na widok radiowozu małżeństwo nerwowo zaczęli się oddalać. Strażnicy poprosili, żeby się zatrzymali. Podczas rozmowy małżeństwo przyznało się do spożywania alkoholu na ławce ponadto oznajmili, że wracają od znajomego u którego również spożywali alkohol. W wózku znajdowały się puste butelki po piwie. Ponadto mężczyzna pod bluzką próbował przed strażnikami,  ukryć zamkniętą butelkę z piwem. Dziecko w wózku przez cały czas prowadzonej interwencji, było spokojne, wyglądało na zadbane.

 

Zgodnie z procedurą na miejsce zdarzenia wezwano patrol policji. Przybyli na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości obojga rodziców. 31-letnia matka miała w organizmie ponad promil alkoholu, z kolei 34 -letni ojciec  0,84 promila alkoholu w organizmie.

 

Dziewczynką 9 miesięczną zaopiekowała się babcia, która jak poinformowała mundurowych sprawuje już  opiekę nad dwójką innych nieletnich dzieci  nietrzeźwego  małżeństwa.

 

Każdy człowiek powinien mieć świadomość, że pijani rodzice czy opiekunowie stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka i takie przypadki należy zgłaszać. Wczorajsze szybkie zgłoszenie płocczanki na pewno świadczy o tym, że nie jest ona obojętna na krzywdę dzieci.

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right5.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
logo BIP.png