nietoperz w opałach, pomogli mu strażnicy

Wczoraj strażnicy otrzymali  zgłoszenie od jednej z płocczanek, która  na spacerze znalazła nietoperza.  Okazało się, że pod jednym z drzew leżał mały wycieńczony ssak.

 

Strażnicy  na ul. Tysiąclecia  zostali wezwani około godz. 18.15. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Tam zobaczyli małego nietoperza, który był bardzo osłabiony. Dali mu wody
i  umieścili  w specjalnym transporterze. Strażnicy zabrali nietoperza do swojej siedziby, a od dyżurnego SM odebrał go pracownik Muniserwisu.

 

 

Przypominamy: jeżeli znajdziemy leżącego lub rannego nietoperza, należy go zabezpieczyć - nakrywając na przykład kartonikiem - i wezwać funkcjonariuszy straży miejskiej.  Nietoperzy nie należy się bać, są bardzo pożyteczne - zjadają ogromne ilości owadów. Zwierzęta nie są groźne dla człowieka, ale nieodpowiednio podnoszone mogą ugryźć.

 

Straż Miejska przypomina, że nietoperze są zwierzętami objętymi ścisłą ochroną i mundurowi podejmują odpowiednie działania tylko w przypadkach, kiedy życiu ssaków zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo.

 

Nietoperzy nie wolno płoszyć lub przenosić w inne miejsce. Z reguły po zapadnięciu zmroku samodzielnie odnajdują wyjście i odlatują.

 

 

 

 

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
logo BIP.png