Marsz wsparcia dla Marcela ( 12.02.18 r.)

Straż Miejska w Płocku włącza się w  Marsz Wsparcia dla 9-letniego  Marcela Brzezińskiego.  Choroba niszczy chłopcu dzieciństwo. Pomóżmy mu.

 


14 lutego uczniowie, nauczyciele i rodzice przejdą przez Podolszyce, by wesprzeć chorującego na białaczkę 9-letniego Marcela. 17 i 18 lutego odbędą się akcje rejestracji dawców szpiku w różnych punktach miasta.


17-18 lutego w płockich centrach handlowych oraz szpitalu wojewódzkim będzie możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku. Wolontariusze w godz. 10.00 -19.00  prowadzić będą stoiska rejestrujące potencjalnych dawców. Gdzie zatem można się zarejestrować?

 

  • Atrium Płock, ul. Przemysłowa 1 
  • Atrium Mosty, ul. Tysiąclecia 2a 
  • Centrum Handlowe Auchan Płock, ul. Wyszogrodzka 140 
  • Galeria Mazovia, ul. Wyszogrodzka 127 
  • Galeria Wisła, ul. Wyszogrodzka 144 
  • Wojewódzki Szpital Zespolony im. Marcina Kacprzaka w Płocku, ul. Medyczna 19

Rejestracja jako potencjalnego dawcy polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza i pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka, która jest niezbędna do określenia cech zgodności antygenowej. Co najistotniejsze - cała ta procedura trwa dosłownie parę minut i jest najzupełniej nieinwazyjna i bezbolesna, a jest tym pierwszym i najważniejszym krokiem, który może uratować Marcelowi Brzezińskiemu życie.

 

 

 

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right5.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
right11.gif