bezpieczniej na dworcu

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, komendant Straży Miejskiej Piotr Umiński oraz prezes spółki Rynex Radosław Bednarski otworzyli Posterunek Referatu Rejonów Służbowych Straży Miejskiej. Posterunek znajduje się na terenie Dworca Płock przy ul. Dworcowej 46.

 

- Cieszę się z porozumienia zawartego między miejską spółką i miejską jednostką, dzieki któremu zyskujemy wszyscy. Uruchomienie posterunku na terenie dworca na pewno przyczyni się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa płocczan oraz osób, które korzystają z tej placówki. Bezpieczniej będą czuć się także turyści, którzy przyjadą do Płocka –powiedział prezydent Andrzej Nowakowski.

Obecność Strażników Miejskich na dworcu przyczyni się do zapobiegania kradzieżom mienia, także kieszonkowym i przestępstwom rozbójniczym dokonywanym na szkodę podróżujących. Funkcjonariusze szczególnym nadzorem obejmą grupy dzieci i młodzieży szkolonej korzystającej z dworca.

- Z natychmiastową reakcją i surowymi konsekwencjami musza liczyć się osoby nietrzeźwe, żebrzące w sposób agresywny, zakłócające porządek publiczny oraz stwarzające realne zagrożenie dla podróżujących – dodał Piotr Umiński, komendant Straży Miejskiej w Płocku.

Prezes spółki Rynex, która jest administratorem dworca oprócz poprawy bezpieczeństwa podkreślił aspekt finansowy współpracy ze Strażą Miejską. – Dzięki obecności funkcjonariuszy możemy zrezygnować z całodobowej ochrony, bowiem strażnicy przejmą także funkcje dotychczasowej ochrony dworca.

Nowy posterunek zacznie działać w ciągu tygodnia. Znajdzie się tu Referat Rejonów Służbowych SM. Obsada będzie złożona z kierownika i 12 strażników rejonowych. Nazwiska strażników rejowych, kontakt do nich oraz podział miasta na rejony znaleźć  można na stronie internetowej Straży Miejskiej – www.strazmiejska.plock.eu – w zakładce o nazwie – Rejonowi SM.  Telefon na posterunek na terenie dworca: 24 366 12 32 lub 986.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right5.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
right11.gif