Rowerem po Płocku

W Płocku  wystartowała kampania społeczna Urzędu Miasta Płocka, Policji i Straży Miejskiej „Bezpiecznie i z głową. Rowerem po Płocku”. Akcja jest dedykowana wszystkim niechronionym uczestnikom ruchu drogowego – rowerzystom i pieszym.


 

Na ulicach już pojawiły się bilbordy, a w ręce płocczan trafią ulotki informacyjne ze wskazówkami dla rowerzystów i pieszych jak bezpiecznie się poruszać po chodnikach, drogach, drogach rowerowych, ciągach pieszo-jezdnych, z najnowsza mapą płockich dróg rowerowych oraz informacjami na temat Płockiego Roweru Miejskiego.

 

- Widzimy jak wielkim zainteresowaniem cieszy się Płocki Rower Miejski i jak bardzo zwiększył się ruch rowerowy w Płocku po oddaniu do użytku magistrali rowerowej R-1. Chcemy, aby wszyscy użytkownicy dróg i chodników czuli się bezpiecznie, dlatego pomysł akcji i kampanii społecznej, którą realizujemy wspólnie ze służbami – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

 

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi pieszych na rowerzystów, którzy poruszają się po drogach rowerowych, a rowerzystom na pieszych poruszającym się po chodnikach. Aby spacery i przejażdżki były bezpieczne ważny jest wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. 

 

Rowerzystom przypominamy, że na drogach rowerowych także obowiązują znaki drogowe – zwracajcie uwagę zwłaszcza na znaki STOP na skrzyżowaniach dróg rowerowych z jezdniami.

 

 

 

 

 

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right5.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
right11.gif