pomóżmy osobom bezdomnym przetrwać zimę

Od kilku dni strażnicy miejscy kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Okres zimowy - to ciężki czas dla osób bezdomnych, żyjących w kanałach, pustostanach, altanach działkowych, czy na klatkach schodowych.


Dwa dni temu, około godz. 8.15 funkcjonariusze podjęli  interwencję w stosunku do 63-letniego mężczyzny, który siedział zmarznięty na ziemi w rejonie Dworca. Bezdomny oznajmił funkcjonariuszom, że chciał udać się do ogrzewalni, ale ze względu na chore nogi nie miał siły dotrzeć do placówki. Strażnicy zabrali bezdomnego do radiowozu oraz wezwali karetkę pogotowia, które zabrała mężczyznę  do szpitala.

 

Apelujemy do płocczan: „ Jeśli zauważycie Państwo bezdomnego śpiącego na ławce w parku, przystanku autobusowym, w pustostanie, piwnicy, na klatce schodowej, węźle ciepłowniczym, w szałasie, leżącego na ziemi, albo macie informację o osobach bezdomnych, które nie radzą sobie i wymagają pomocy – prosimy dzwońcie do dyżurnego Straży Miejskiej pod bezpłatny numer telefonu 986”


Każdego dnia strażnicy miejscy interweniują w stosunku do osób bezdomnych. Ponieważ jedną z najczęstszych przyczyn zamarznięć jest alkohol. Każdy śpiący chociażby na ławce, osłabiony czy nietrzeźwy człowiek to sygnał do działania dla funkcjonariuszy. Prosimy nie ignorować takich osób. Noc spędzona zimą na ławce, w klatce schodowej, przy dodatkowym osłabieniu organizmu, może skończyć się dla nich tragicznie.

 

Kiedy temperatury znacznie spadną poniżej zera Rejonowi Straży Miejskiej prowadzić będą, z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolę miejsc przebywania osób bezdomnych. Kontrole będą miały m.in. na celu przekonanie osób bezdomnych do skorzystania nocą z ogrzewalni lub ze schroniska dla bezdomnych mężczyzn. 

 

Proszę pamiętać, iż działania Straży Miejskiej mają charakter czysto pomocowy, a nie represyjny. Nie należy się obawiać, że telefon do dyżurnego przysporzy komukolwiek problemów.

 

Nasze patrole zareagują na każde Państwa wezwanie.


 


POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right5.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
right11.gif